| PainTech a întrebat:

Am 14 ani si sunt la fel de inalt ca tata (1.90 si ceva...).
Pare normal sau sunt putin cam ciudatel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

La 14 ani sa ai 1, 90 e putin cam deplasat, insa, sa privim partea buna, este genetica familei.
Sunt unii care au 23 de ani si au 1, 80-1, 85 deci..multumeste-te cum esti!
Si daca nu iti cer prea mult, da-mi si mie macar vreo 10 cm. Glumesc!

17 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La 14 ani sa ai inaltimea asta este putin exagerat. Problema este ca nu vei ramane asa, ci vei mai continua sa cresti. Daca esti impacat cu treaba asta, atunci e in regula. Eu dupa ce am trecut de pragul de 1.85 m-am rugat sa nu mai cresc. In momentul de fata am aproape 2 metri si, din fericire, in sfarsit m-am oprit.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ești ciudat. Cel mai probabil nu o să mai crești.

| Mayhem666 a răspuns:

Esti normal, dar posibil, ca pana pe la varsta de 18 ani, sa mai cresti, si o sa fii invidiat de unele persoane care sunt mai scunde, deci nu, nu esti ciudat.

| PainTech explică (pentru Mayhem666):

Stiu asta deja! Sunt deja invidat.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu credeam ca raspunsul meu te-a ajutat in asa masura incat sa imi dai funda dar iti multumesc.

| PainTech explică (pentru Florentina9210):

Toate erau cam la fel. Asa ca ala-bala-portocala

| PainTech explică:

Frate nu trebuia sa mai pun partea cu ciudatel. Am primit 10 comm-uri sa nu ma ingrijorez. Acum eu cui ii dau funda? Toate commurile sunt bune...

| Clorox a răspuns:

A fi inalt nu inseamna ca esti ciudat! Ciudat inseamna total altceva! laughing

| PainTech explică (pentru Clorox):

Nu ciudat. Greseala mea de exprimare. Termenul corect e,, neobosnuit''

| PainTech explică (pentru Clorox):

Scuze, greseala mea de exprimare. Termenul corect e,, neobisnuit,,.

| Clorox a răspuns (pentru PainTech):

Asa mai da, dar nu esti neobisnuit, esti tu! Esti special, capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti normal.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Un handicap la 14 anii peste 1.90 cam greu de crezut sa fi normal

| PainTech explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Mersi de,, incurajare,, dar doctorul meu e cam de alta parere...

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru PainTech):

Scuza-ma, dar chiar mi s-a parut exagerata inaltimea ta la 14 anii.

| setmefree a răspuns:

Am in jur de 2m, poate putin mai mult. O sa te simti bine cand persoane straine o sa isi doreasca poze cu tine, o sa te intrebe ce inaltime ai, daca joci baschet etc. Dar iti sugerez sa iti cumperi o masina mai incapatoare, sa eviti drumurile lungi cu avionul sau in transport public.

| Căpîlnaș_Cipri_1999 a răspuns:

Nu nu esti stai linistit si eu am prieteni de aceeasi varsta care au 1.97 pe acolo si sunt de treaba si mai ales ca fiecare om ii perfect in felul lui