| JusTPauL a întrebat:

Am arderile foarte bune și as vrea ceva sa îmi încetinească arderile.
Ce medicamente pot lua sa îmi încetinească metabolism?
Menționez ca iau în jur de 3200-3800 kcal/zi și încet tot slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Man nu esti chiar atat de slab, ai o greutate normala nu te îngrășa aiurea, tu vezi de culturism +cardio+dieta bogata in proteine http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......-sa-eviti/

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E greu sa ne ingrasam, pentru un 1kg trebuie sa fim cu o mie de calori pe plus pe zi, ceea ce e greu, faza e ca tu ar trebui sa faci culturism +dieta bogata in proteine http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......u-barbati/
http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......sculatura/

nu te ingrasa in grasimi nu e sanatos si in masa musculara si o sa fi placut si de fete

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Exista si alimente care accelerează arderile. Varza si fasolea boabe sunt doua din ele. Căuta sa le consumi mai rar.Si eu când le consum slăbesc imediat de se observa.Eu caut sa le consum mai rar mai ales fasolea.

| JusTPauL explică (pentru TamplaruAnisoara):

Nu consum asa ceva.

| JusTPauL explică (pentru RAY):

Merg deja la sala de ceva timp. Mușchii se construiesc greu și dacă fac pauza câteva luni deja dispar.
Nu țin neapărat sa ma îngraș.
Vreau doar sa nu mai ard asa repede grăsimile sa nu mai fiu nevoit sa mănânc atât de mult.
Urmăresc câțiva tipi pe YouTube care spun ca necesarul lor calor este de sub 2500kcal. Dacă as putea sa mai reduc din kcal mi-a r fi mult tmai ușor.
Nu ar trebui sa fiu cu stomacul plin de dimineață până seara.
Deja simt ca m-am scârbit de atâta mâncare și dulciuri printre mese.
3 mese sau poate 4, shake proteic și carbohidrați înainte și după sala. Plus multe dulciuri de dimineața până seara și semințe, alune.

| RAY a răspuns (pentru JusTPauL):

Dar cate kg ai, inaltime?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru JusTPauL):

Pentru a se dezvolta mușchii si pentru creșterea puterii unei persoane este indicata "pudra din semințe de schinduf". Se găsește la magazinele naturiste si se administreaza cate o linguriță plina cu pudra de 3 sau 4 ori pe zi.Este indicata la copii fiindcă sunt in creștere, la cei bolnavi si la cei de varsta a treia. Eu am folosit-o si m-a ajutat foarte mult.Presupun ca si tiroida care era " hiper" s- a vindecat, deoarece înainte de tratament eu eram nevoita sa mănânc si noaptea. Daca dorești informații despre hipertiroidie si despre pudra din semințe din schinduf îți recomand cărțile " Sănătate si vindecare folosind stilul de viață edenic si remedii naturale" de Sorin Nicola.

| JusTPauL explică (pentru RAY):

1.88 și 80 kg

| Donsavas a răspuns:

Poate suferi de hipertiroidism. Nu lua tu aiurea Medicamente, mergi la un endocrinolog!