| Mihaela2023 a întrebat:

Am avut coronavirus şi de atunci respir foarte greu.
Mi-a afectat plămanii si am fost internată pentru tratament dar respiratia nu si-a revenit.
Nu e uşor,​au trecut 7 luni şi tot respir greu o sa-mi treaca cu timpul? Sau nu o sa-mi mai revin? Ați avut vreodata probleme de respiratie?
​Nu fumez nici macar nu am fumat vreodată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Speram sa treaca, dar mai repede du-te si vaccineaza-te, ca daca te vaccinai nu mai ajungeai la spital.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Vaccinată?

| Mihaela2023 explică (pentru Legion7X):

Acum 7 luni, nu era decat vaccinul astrazeneca

| dinaprilie a răspuns:

Saturatia este mica? Ai facut un test de spirometrie? Micro la plamani sau ct?