| DemonicBlood a întrebat:

Am avut probleme cu acneea de 4-5 ani, lasandu-mi chiar urme, de cateva zile am inceput sa iau 50.000 ui de vitamina A si am observat ca pe toata fata me apar mici folicule, uneori chair unele cosuri se usuca si pur si simplu le pot smulge cu usurinta, si pe nas la fel, am puncte negre adanci si am observat ca iese un fel de puroi uscat, e de bine sau rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine că se curăță tenul. Ai nevoie și de un tonic antiseptic.
Pa, pa.

| Beautyroom a răspuns:

Vitamina A a fost luata la recomandarea medicului? Prima mea recomandare este sa se opreasca tratamentul cu vitamina A. Dozajul este destul de mare iar vitamina A ajunge sa fie toxica pentru organism.
Citeste aici mai multe despre tenul mixt/gras:
http://www.beautyroom.ro/......si-gras_71