| Shimozukushiki a întrebat:

Am fost acum câteva ore la denist (a trebuit să îmi trateze o carie și să-mi pună o plombă). Mi-a făcut anestezie, dar ideea e că acum mă doar GROAZNIC de TARE. Ce aș putea să iau să nu mă mai doară?
Nu am Nurofen, am Antinevralgic, este bun Antinevralgic?
Ce mai pot lua pentru a nu mă mai durea înafară de Nurofen?
(Vă rog fără glume sau răspunsuri tâmpite!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FakeJoker a răspuns:

Aulin, mereu mi-a fost de folos, 1 pastila ar trebuie sa remedieze durerea, nu o va astupa, dar va ajuta.

| relian a răspuns:

Pai ce dentist e ala frate daca nu ti-a dat si ceva de duree, sau o reteta ceva sau macar sa zica vezi daca te doare poti lua X medicament.Doctori din RO adica pompieri laughing m-am lamurit de tot cu RO cu tot cei acolo, mai ales in domeniu asta medical, e jale is praf la toate capitolele.Pai du-te in afara sa vezi cum te trateaza un dentist, ca iti zice la plecare vezi ia aia, fa aia, bla bla, eventual iti da si o reteta de antibiotice daca e cazu, depinde ce tia facut.In RO aia parca ar lucra pe animale zau asa laughing Normal omu stie doara cateva medicamente de durere pe cele mai usoare, dara sunt medicamente de durere puternice, cel putin eu asa am vazut, nu in RO bineinteles, in afara si se dau cu reteta.In sf poti lua ceva ce se gasete in farmacii dara poti intreba si de alte pilule mai puternice.Insa cred ca deja la ora asta dupa ce ai dormit tia trecut durerea,daca nu de tot aproape. Sper ca nu te superi,dara in RO ar fi cazu ca oamenii sa ia atitudine,sa se ia de medici,sa le atraga atentia cum sa se poarte si asa mai departe,ca pana la urma ei de acolo isi iau salariu din ce platesc oamenii, deci ar trebuie sai trateze cu respect, asta nu doara ca de acolo le vin banii, in primul rand ca toti suntem oameni.Dar cum ziceam popa, politistu, doctoru si pompieru is cam toti pe acolo laughing laughing

| alinadianaaa a răspuns:

Poti lua Vidan este forre bun pentru dureriile in sfera stomatologica

| Shimozukushiki explică (pentru relian):

Mi-a zis să iau un inflamator gen Nurofen, dar eu nu am Nurofen în casă, așa că nu stau să dau 50 de lei pe o cutie de medicamente ca să iau 1 pastilă sau 2 și restul să le arunc