| anonim_4396 a întrebat:

Am intrerupt acum o luna anticonceptionalele dupa 2 ani in care am luat. Problema este ca de atunci m-am ingrasat 6 kg fara sa-mi schimb stilul de viata. Ceva recomandari aveti? Vreau sa imi tin macar greutatea sub control pana ce isi revine corpul dupa intrerupere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sport moderat.
Și un regim alimentar bazat mai mult pe legume, fructe, crudități (salate cu de toate +crutoane de pâine prăjită și un dressing cu iaurt.
Evita tot ce conține zahar și grăsimi nesănătoase (prajelile).

| Emy962 a răspuns (pentru NLS):

Multumesc mult! O sa incerc.

| alina2k18 a răspuns:

Pai incearca sa mananci mai putin de ex cu 25- 30 % si vezi daca sunt schimbari dupa 3 sapt.

| KillaNoFilla a răspuns:

Asigurate ca cafeaua,sucuri,bere, ciocolata, unt, seminte, prajituri nu intra in dieta ta de zi.
Mananca mai putin si bea mai multa apa.