| porcarumadalina a întrebat:

Am limba alba mereu, ce pot sa fac? Chiar daca ma spal pe dinti tot apare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Iti cumperi o priuta speciala de curatat limba. o cureti dupa fiecare spalare pe dinti.

| Ioana74ses a răspuns:

Limba este alba de la candida! (O faci din cauza antibioticului in exces de obicei)

| porcarumadalina explică (pentru Ioana74ses):

Si ce sa fac sa scap de aia, am curatat-o cu periuta, dar am opsevat niste perisori albi acolo.Ce poate sa fie?

| Ioana74ses a răspuns (pentru porcarumadalina):

Candida este destul de periculoasa! Poate sa apara si in zona intima si nu este destul de estetic daca ai deja o relatie! Mergi la medic! Daca mai ai intrebari poti sa imi scrii oricand! Sanatate!