| DariusColcer a întrebat:

Am mana dreapta rupta (fractura dubla) de 2 saptamani si ma gandeam dupa ce o sa-mi dau ghibsul jos o sa ma doara mana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca ghipsul a fost mult prea strins te va durea. Altfel, va fi o usoara jena pina isi revine mina. La fractura dubla cit stai cu mina in ghips? 6 saptamini sau mai mult? Sa nu o fortezi in nici un caz.

| DariusColcer explică (pentru anonim_4396):

Cam 6 saptamani dar in ce sens sa nu o fortez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DariusColcer):

Sa nu tii ceva cu ea, sa nu te sprijini pe ea, din astea. Mai sint viteji care spun "n-are nimic", si apoi au probleme. Dupa ce scapi de ghips, sa faci usoare masaje sa-si revina muschii. Stind prea mult in repaos se "lenevesc".

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda si, sanatate!