| Angie12 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Nu ma pot duce la doctor. Am fost foarte stresată si am luat 4 pastile de paracetamol si apoi 3 guri de alcool, concentrație 12, 50%.
Dupa ce am realizat prostia făcută, am încercat sa vomit si nu am putut având in vedere ca nu aveam nimic in stomac. M-am dus si m-am îndopat cu un covrig si tot nu pot sa vomit. Va rog, ajutați-ma! Inca nu am nimic, dar nu vreau sa mor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei muri. Nu te mai chinui sa versi, iti va face mai mult rau. Nu vei pati absolut nimic.

| danutzu96 a răspuns:

Nu o sa mori te asigur. Nu mai face asta altadata. Eu mai gustam alcool cand aveam tratament cu medicamente mult mai periculoase decat paracetamolul. 4 Pastile sunt cam mult desi nu este trecut de doza maxima.