| anonim_4396 a întrebat:

Am o chestie putin mai ciudata de zis dar cer seriozitate pentru ca nu e nicio gluma,ba din contra,eu chiar ma simt naspa legat de asta. Deci,trebuie sa fac injectia ca fac un tratament cu injectii insa,sunt pe stop si imi e rusine sa-mi dau pantalonii in jos ca o sa se vada ca sunt pe stop,adica o sa se vada absorbantul si o sa se auda cand imi dau chilotii in jos (fetele stiu la ce ma refer si sper ca ma vor intelege). Si ma simt jenata, si nu vreau sa ma fac de rusine fata de asistenta care o sa-mi faca injectia.e ceva stanjenitor.Deci ce as putea sa fac? sad Nu am voie sa intrerup tratamentul sa schimb injectia in alta zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce sa te simti jenata? Medicii, asistentele stiu despre ce este vorba si este un fenomen absolut normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, dacă erai atentă, SINGURĂ ţi-ai dat răspunsul happy
Din moment ce este vorba de o asistentă, şi ea are menstruaţie & ŞTIE despre ce e vorba - deci, NU are de ce să-ţi fie jenă de o femeie big grin

Chiar dacă ar fi fost vorba de un medic ( bărbat ), tot NU ai fi avut de ce să te ruşinezi : şi ei au văzut aşa ceva la soţie/prietenă!
În plus, e o chestie NORMALĂ care face parte din viaţa unei fete/femei ( "chinul lunar" ); aşa că, NU ai de ce să te simţi jenată de situaţie!

Fi mai relaxată şi lasă deoparte astfel de complexewinking

Toate cele bune şi multă sănătate!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Eventual, poţi evita "situaţia" dacă foloseşti OB-uri :)

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://img.alibaba.com/img/pb/238/809/762/762809238_449.jpg

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

| NellieLovett a răspuns:

Nu iti fa griji. Asistenta te va intelege.

| Glsukab a răspuns:

Daca este o asistenta, cu siguranta nu o va considera o situatie jenanta, si ea este femeie si are astfel de probleme.

| iloveteenwolf a răspuns:

Stiu ca iti poate fii jena, insa asistenta va intelege pentru ca a facut de foarte multe ori injectia si are experienta.Sa fii pe stop este un lucru normal asa ca nu trebuie sa iti fie rusine