| Spec1alRaluka a întrebat:

Am o intrebare adresata fetelor...De 2 zile ma ustura in jurul vaginului si am vulva inflamata. Cand urinez ma ustura ingrozitor.Mentionez ca am 12 ani si sunt virgina.Va rog ajutati-ma.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy e vorba despre o raceala si o infectie urinara, cu probleme le genitale nu e de glumit mai ales ca sunt virusi peste tot, de ce astepti un miracol pe TPU, cand poti frumos sa o iei pe mami tau si sa te duci la medicul de fam, asa vei vedea despre ce e vb, si elimini indoiala.sunt bune si spalaturile cu ceai de musetel, dar astae preventiv, ce te faci daca ai o infectie? deci fuguta la medic ca nu te decapiteazatongue multa sanatate:*

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Pai ai o infectie urinara, dar probabil si din cauza ca trebuie sa iti vina menstruatia. Exact asa am patit si eu acum vreo 2 ani si nu am avut nici o infectie.Iar dupa vreo saptamana mi-a venit eci cred ca asta e.Pup bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza virginitatea, poate fi vorba despre o infectie urinara si cel mai probabil ca ai racit "jos". mergi la farmacie si asteapta sa plece toti clientii dupa adreseazate in soapta farmacistei iti va da niste pastilute.

| SiMpLa a răspuns:

Ai o infectie spala-te cu ceai de musetel seara pup:*

| Roxin1122 a răspuns:

Treci printr-o perioada vezi că cat de curând o să îți curgă sânge din vagin