| Derye a întrebat:

Am o mica problema. M'am trezit dimineata cu dureri abdominate, cam pe unde e apendicita numai ca in mijloc. Imi era rau, imi venea sa vomit, ma durea capul. Am fost la wc, si mi-am facut nevoile, apoi a trecut durerea. M'am intins in pat, ma durea capul, avea febra. Peste ceva timp imi era frig. Aveam frisoane. In momentul de fata imi e mai bine, dar vreau sa am un punct de plecate sa stiu ce a fost. Apendicita nu am facut'o.
Ar putea sa fie asta? Durerea a trecut imediat ce am fost la wc, si nu a mai revenit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Du-te la medicul de familie. Poate sa fie o problema de digestie, paraziti, inceput de gastrita. Cam la toate acestea apar dureri la nivel ombilical, deci nu este ceva sigur. Poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit. ai avut si stari de voma? Cel mai bine ar fi sa te duci la medic si poate te va trimite la analize sau isi va da seama daca ai ceva si fara ele. Multa sanatate!

| andre999 a răspuns:

Ai putea sa ai un colon iritat cea ce se trateaza prin schimbarea dietei alimentare. Insa inafra de faptul ca dupa ce te-ai dus la WC ti-a trecut, toate indica apendicita. Daca durerea in zona apendicului revine si febra la fel du-te de urgenta la medic. Febra este semn al infectiei bacteriene care cauzeaza inflamarea apendicului deci apendicita. Succes si sanatate.Ai grija lasata netrata in 1-2 zile cauzeaza raspandirea infectiei.

| Derye explică:

Durerea nu a revenit. M'a durut pentru 10-15 minute, am fost la wc, si de atunci nu mai am nimic. Imi e putin rau si's obosit, dar am dormit 4 ore noaptea trecuta si nu ma mir.

| ancutsa410 a răspuns:

Sigur nu e apendikita!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Probabil aveai vezica plina dar de celelate dureri si stari nu stiustraight face

| victorrdg a răspuns:

Ar putea fi doar o simpla raceala daca zici dureri d kp si frisoane.si mie d multe ori mi s-a intamplat sa iau o mik raceala si sa ma doara tot corpu. daca durerea s mentzine s in urmatoarele zile mai bine te-ai duce la un control. Durerea d apendicita la inceput o vei simti dar foarte putin mai ales dimineata cand te ridici din pat iar p parcursul zilei te mai lasa si se mai poate sa simti o usoara amortzeala a piciorului drept. Sanatate!