| mateisitudor a întrebat:

Am o problema cam naspa. Pana acum eram timid si va dati seama ca eram mai retras si nu ieseam cu fete. Acum in ultimul timp m-am schimbat si am iesit cu cateva fete. Nu mai sunt timid, mi-am dat seama ca nu am de ce (am si citit mult pe tema asta si m-a ajutat enorm). Faza e ca mereu cand ma plimb cu ele prin oras transpir destul de tare in palme si imi e frica de momentul care va veni, cand va trebui sa tin o tipa de mana..momentul asta va veni foarte curand, cand va trebui sa ma tin cu o fata de mana... e naspa. Ce pot face? Stiti vreo metoda? Am impresia ca e ceva emotional.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Felicitări pentru progres, ești un exemplu pentru toți care stau și se lamentează în loc să încerce să facă o schimbare.
referitor la problema ta, nu mai sta atât de concentrat pe aspectu ăsta cu mâinile, gândește-te la altceva, fii implicat activ în conversație, gândește-te la subiecte de discuție sau pur și simplu ascultă atent ce spune și concentrează-te pe asta și lasă luatu de mână să vină natural

| SLS92 a răspuns (pentru Adry05):

Poate il ajuta cu adevarat fat za ca alta explicatie n-ar fi

| mateisitudor explică (pentru Adry05):

Mersi foarte mult! Dacă toate răspunsurile de pe TPU ar fi asa, am fi cu totii la alt nivel

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

E anxietate. Îți trebuie calmante sau experiența

| Ineys a răspuns:

Da din maini mai ager, o sa se usuce. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine-nteles ca e ceva emotional, am exact aceeasi varsta ca a ta, cred big grin. In fine, palmele tale transpira, cum am zis, din cauza emotiilor. Incearca sa treci cu gandul peste aceste emotii, care bine-nteles sunt cauzate de ceva ce este imprimat adanc in creierul tau. Incearca sa iti dai seama ce e, si sa treci peste acel blocaj. Imi amintesc ca imi transpirau palmele pentru ca ma gandeam "bai frate, ce naiba sa fac?", sau : "oare ce parere si-a facut despre mine acum?". In general emotiile astea sunt cauzate de insecuritatile tale. Cel mai bine e sa te accepti asa cum esti si sa treci peste insecuritati.

| mateisitudor explică (pentru anonim_4396):

Mersi foarte mult. Sfaturi bune?

| SLS92 a răspuns:

Si nu vad totusi unde e problema, tu zi mersi ca reusesti sa iesi cu fete, auzi la el ii e teama ca ii vor transpira mainile, da ce vrei sa iti inghete e vara in toata regula afara LOL

| mateisitudor explică (pentru SLS92):

Mai găsești pe TPU si un raspuns idiot ca asta din cand in cand