| Anonima26282014 a întrebat:

Am o problema cred ca de cand m-am nascut. Sunt constienta ca e mai mult pe psihic, dar nu ma pot ingrasa oricat de mult as manca. Imi este mereu foame si mananc extrem de mult si nu pot.
Cam in fiecare saptamana ma urc pe cantar si imi arata 50-53 de kg si imi fac griji pentru ca ma simt mereu slabita si uneori mi se face rau pe strada daca nu mananc mai mereu. Oare ce se intampla cu corpul meu? E normal?
Am fost la medic si mi s-a spus sa nu-mi fac griji pentru ca e normal si ca arat bine, dar efectiv am niste picioare foarte subtiri si uneori ma dor foarte rau desi nu fac extrem de multa miscare.
Ideea e ca de la varsta de 12 ani pana la 16 ani ieseam in fiecare seara cu rolele pe afara si mergeam mult, in jur de 4-5 ore, pentru ca pur si simplu imi place acest gen de sport, iar iarna mergeam la patinoar.
Acum am aproape 18 ani si de la 16 ani si jumatate nu mai merg cu rolele, am renuntat la aceasta pasiune ca sa pot sa ma ingras si eu macar putin. Arat ca o scobitoare..am 1,70 m si 50 de kg :/ chiar nu stiu ce sa mai fac... vreo 4-5 luni de zile am mancat de la fast-food in speranta ca voi putea pune cateva kg, dar in zadar.:/ Chiar nu stiu cum sa procedez. daca ati putea sa ma ajutati cu un sfat..multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se spune scobitoare ci supla.Multe fete te-ar invidia.Ai timp pana la 25-30 de ani sa te faci femeie. Esti normala acum asa cum ti-a sppus si medicul si ca sa iti mai zic ceva, depinde si cui semeni din familie. Daca tata si mama sau unul din ei doi sunt supli, nu ai ce fce sa te ingrasi, oricat ai manca.Si nu cred ca ti-ai dori sa te ingrasi acum iar la 3- de ani sa arati grasa, atunci vor veni cu adevarat problemele, chestii legate ca nu se uita baietii la tine.Am sotia de 36 de ani, are 1, 68 si 53 de kg.E foarte atragatoare, crede-ma.Se misca bine, nu oboseste ca alte fete mult mai grele si mai pline.Asa ca nu esti anormala ci ai...o mica slabiciune pe tema asta. Stai linistita.

| Anonima26282014 explică (pentru anonim_4396):

Asta e ideea laughing) sunt singura slaba din familie...si pur si simplu sunt complexata de asta deoarece mereu se gaseste cineva care sa-mi spuna "Mai mananca fato ceva nu te uiti la tine? tu cu ce traiesti, cu aer? Nu te hranesc ai tai destul?" si probabil asta ma face sa cred ca nu e bine din punct de vedere medical ca sunt asa..ma gandeam ca am o problem de sanatate..in orice caz, multumesc frumos pentru sfat! happy Mi-a fost de mare ajutor! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima26282014):

Nu mai poti tu de ce zice lumea. Esti inca f tanara si poti avea o perioada de ..nedezvoltare care cu timpul se rezolva.Un frate de al meu era. pititc si tot asa nu mai putea de ce zice lumea. Dupa vreo cativa ani si-a dat drumul la crestere si acum ii priveste de sus si la propriu si la figurat, pe cei ce vorbeau.o zi buna si stai linistita.Vezi sa nu te apuci de mancat ciocolata si cartofi praiti cum zice cineva de mai sus, stii ce se intampla de la cartofi prajiti si ciocolata in exces. Pa.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zaygon a răspuns:

My friend, si eu am 18 ani, 1, 76 si undeva la 52kg si mananc ori ce si nu ma ingras si ies cu rolele pentru ca lucrul asta ma face sa ma simt liber. Ies si cu bicicleta si la fotbal mergea. Degeaba nu faci sport ca tot nu te ingrasi.

| Girly97 a răspuns:

Recomandarea nutritionistului: dieta cu cartofi prajiti cel putin o data pe zi, dulciuri si multa carne. big grin Te asigur ca te vei ingrasa numai decat!

| mamalia a răspuns:

Eu am 11 ani, inaltimea1, 46 si 34kg ..cateodata manancam degeaba... acceasi problema aveam.dar mi se pare ca arat bine daca vrei sa te ingrasi mananca chipsuri de la chio chips ca au ulei si te vei ingrasa ..sau mananca dinaste3a mai uleioase gen friptura, cartofii prajiti etc.iti poti comanda de pe internet produse de la herbalife si te vei ingrasa categoric. daca vrei sa te ingrasi si sa fii sanatoasa poate te ajuta acest siteu. https://www.google.ro/......https?/url sper ca te.am ajutat