| Anonim0100 a întrebat:

Buna Dimineata, TPU! A inceput scoala si am probleme cu somnul, o sa incep de dimineata pana acum am fost de dupa-amiaza. La ce ora trebuie sa ma culc ca sa fiu " fresh " la 6 dimineata? Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

La 22.00

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de cat somn ai nevoie, dar in general, pentru a putea face fata programului, ai nevoie de macar 7 ore de somn. Deci pe la 22-23 ar fi potrivit.

| OoBunnyoO a răspuns:

Pe la 10, 11.

| Crucified a răspuns:

Cam pe la 22.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine. Eu dorm 3-5 ore si sunt fresh, de exemplu. Tu poate ai nevoie de mai mult. Incearca sa te culci la 22-23.

| deny2002 a răspuns:

Poti sa te culci in jur de 9:00-10:00

| SEXULvsBARZA a răspuns:

Hei, adolescenţii trebuie să doarmă între 8 ore şi jumătate şi 9 ore. Chiar şi aşa te poţi simţi obosit, iar asta are legătură chiar cu faptul că eşti adolescent. Nu neapărat pentru că mergi la multe petreceri. Mai degrabă pentru că pentru un timp în perioada adolescenţei ţi se modifică ritmul de dormit: ai nevoie să te culci mai târziu şi să te trezeşti mai târziu. Asta se va regla cu timpul!