| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la un deget,am incercat sa-mi tai un colt de unghie de sub carne dar a ramas o mica aschie,pe moment nu m-a durut cand am umblat dar peste cateva ore a inceput sa ma doara din ce in ce mai tare, ca si cand as fi intepat.Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreyss24 a răspuns:

Zona acea daca sa inflamat si inca te doare ai sanse sa faci o infectie. Am patit si eu de 3 ori la fel! incearca sa scot ce a mai ramas acolo daca poti cat mai repede!

| Johhny243 a răspuns (pentru Andreyss24):

Pur si simplu golul ala in care puteam sa "operez" s-a lipit si nu pot sa-i mai fac nimic