| alexandraILoveTPU a întrebat:

Am o rudă care are dureri sub coasta in partea stanga (sunt suportabile dar nu se opresc). Este splina? Care sunt simptomele splinei marite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Poate fi si colonul, pot fi cauze si organe diferite. Un consult la internist, o ecografie si afla si care e problema si ce tratament are de urmat.

| Nilsson a răspuns:

Cel mai bine este să își facă un set de analize complete și să consulte un medic specialist.
Aici nu e nimeni expert și chiar dacă ar fi nu se fac consultații virtuale.