| Darius_4819 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am facut sex cu prietena mea cand era pe ciclu a tinut-o normal 5 zile iar dupa ciclu ia aparut niste scurgeri maronii de la ce sa fie? Poate sa fie o sarcina? Ma puteti ajuta cu un raspu multuemsc foarte mult sunt foarte ingrijorat.Sau poate fi alceva? Astept raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scurgerea maronie nu are legatura cu o eventuala sarcina, ci mai degraba cu o infectie (sunt foarte frecvente daca faci sex in timpul menstruatiei, mai ales daca nu folosesti prezervativ). Ar trebui sa o vada ginecologul cat mai repede.

| katy a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea, nu e chiar de alarmat ...sa-si faca totusi un test de sarcina cam dupa o saptamana.iar scurgerile maronii sunt de la ciclu, cand ciclul e e terminate se mai intampla sa aiba culoarea asta

| doctoru a răspuns:

Nu te panica. nu este un semn de sarcina. se "curata" zona ovarelor. Asta nu inseamna ca nu poate fi insarcinata, dar nu asta e semnul.

| Deea a răspuns:

Stai linistit. Pot fi infectii minore pentru ca nu e bine sa faci sex cu ea cand e pe ciclu dar nu iti face probleme. Insarcinata nu cred ca e dar nu strica un test de sarcina.

| Darius_4819 explică:

Spuneti-mi poate fi o sarcina sau alceva? infectii...

| Darius_4819 explică:

Cat de sigure sunt foitele acelea care se bag in vagin? in loc de anticonceptionale se numesc spermicide... ceva de genu?