| Cristi20111 a întrebat:

Am si eu o problema am ascultat muzica tare la castii si la urechea dreapta am ca si un dob in ea, este ca si infundata nu stiu ce sa fac am folosit spalatura cu apa oxigenata cu betisorul si nimic. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai folosi betisorul.Risti ca ceara existenta in ureche sa o impingi mai tare spre timpan si mai rau faci.Sa nu faci otita.S-ar putea sa te si doara.Foloseste picaturi. Otocalm.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Problema ta a aparut in urma unui traumatism fonic, deci indica o leziune mai profunda, probabil de ureche medie. Du-te urgent la un ORL-ist, exista tratamente care sa minimizeze efectele si sa te ajute sa te vindeci fara sechele sau cu sechele minime.

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi intr-un serviciu ORL. Daca ai dopuri de ceara iti vor fi scoase imediat, fara durere, iar daca ai alta problema vei primi un tratament.
http://www.i-medic.ro/......din-urechi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi nu te putem ajuta, in schimb un medic poate

| LuciWv a răspuns:

Naiba te pune sa asculti muzica tare