| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am strabsim si nistagmus de la nastere (nu stiu daca are vreo legatura cu intrebarea). De 3 ani aproximativ au inceput sa imi tremure mainile. Daca ma intind am un tremur la spate, iar daca ridic anumite greutati mai mari de 20 de kilograme tremur. Am 16 ani si nu stiu care ar putea fi cauza problemei. Nu sunt stresat, nu ma enervez des, beau cafea rar, alcool beau rar si de 8 luni fumez...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Problema pare-se are legatura cu sist. nervos somatic. O vizita la neurolog te poate lamuri asupra originii tremorului mainilor. Sanatate!