| Tkd_Kristi_1998 a întrebat:

Am si eu o problema cateodata vad mai mic decat in realitate si lucrurile le vad mai departe decat sunt, dar cateodata cand imi tin ochii inchisi imi revine vederea dar nu tot timpul imi puteti spune cauza si ce ar trebui sa fac?

Vreau raspunsuri serioase!

Pace

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa consulti un oftalmolog. happy O consultatie nu face niciun rau.

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Sa te duci la medic ca sa-ti faca un control oftarmolog

| boradan a răspuns:

Stii vb aia din copilarie..."aragaz cu patru ochi"? tongue

| Burcea_Mihai_1977 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Acest lucru este cauzat din causa dilatarii pupilei (se dilata pentru lucrurilr de aproape si invers) se poate rezolva daca te uiti la un lucru luminos (cum ar fi la bec) pentru a-ti contracta pupilele. Totusi este o problema pe care nici eu nu o inteleg foarte bine si ti-ar trebui asistenta unui oftalmolog.

| Burcea_Mihai_1977 a răspuns (pentru Burcea_Mihai_1977):

Deci cred ca cel mai bine ar fi sa te indepartezi de calculator, telefon pentru o vreme
P.S. si sa te duci la oftalmolog