| deejaykrysty a întrebat:

Am si eu o problema, daca sunteti amabili sa ma ajutati. Pe data de: 03.03. 2013, seara mai exact, dupa bae, m-am sters in ureche cu betisoarele acelea de urechi pe care am zis de mult ca nu am sa le mai folosesc si asa am facut pana ieri… si am reusit sa-mi infund urechea, ce pot face acum? am fost la farmacie si am cumparat, "AUDYSPRAY Adult ". Mi-s-a spus sa i-l folosesc, cel mult de 3 ori pe saptamana. Va rog ajutati-ma, aud foarte slab cu urechea. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spray-ul pe care l-ai luat de la farmacie nu-si va face efectul in cateva zile, o saptamana, cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie. El se va uita la tine in ureche, iti va face spalatura si iti va desfunda urechea, iar in cazul in care e altceva te va trimite la ORL.
Iti doresc noroc si sa ai o seara frumoasa.

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Betisoarele de urechi le poti folosi dar dupa ce te stergi cu un prosop in urechi, si nu le introduci adanc.
Cat despre problema, daca nu se fixeaza problema in 7 zile, du-te la un control ORL si-ti vei rezolva problema.

Multa sanatate!