| ronnecs a întrebat:

Am si eu tot o intrebare legata de magneziu iau magneziu de o saptamana (Magnesium Frizzy tablets "Efervescent")si am diaree zilnica adica iau o singura tableta pe zi dupa masa mananc bine ...nu prezint dureri abdominale doar ca am diaree... dar nu ma simt rau este posibil sa am un concentrat mare de magneziu in corp si prin luarea acestui supliment sa imi supradozez cantitatea de magneziu? mentionez ca am 50 de kg 1.78 mananc foarte mult dar nu asimilez dar sunt sanatos d. p. d. v. medical astept un raspuns am bacu anul asta si nu vreau sa imi afecteze cumva sanatatea straight face ciao

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medicul care ti-a recomandat acest preparat. E clar ca faci diaree de la magneziu, dar nu din cauza ca ai magneziu destul in organism, ci fiindca nu tolerezi preparatul. Intrerupe-l imediat si du-te la medic sa-ti dea altceva. diareea prelungita iti va afecta grav sanatatea, mai ales la varsta ta.

| nicky a răspuns:

Medicul ti-a prescris magneziu sau ai luat tu pur si simplu? Trebuia sa-ti faci niste analize sa vezi daca ai lipsa de mg. Poti sa le faci si acum nu lua mg daca nu e cazul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi d ajutor happy

| ronnecs explică:

Nu am fost la medic dar legat de magneziu dar de fiecare data imi dadeau vitamine si pnm este un supliment totusi nu este un antibioticstraight face...