| Cristea468 a întrebat:

Am ulcior la ochiul drept din vara anului trecut şi s-a uscat dar a rămas culoarea pielii roşu unde a fost, şi acum cred că iar vrea să de facă, să se mărească cum sca de ell? Ajutoor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Eu l-am "rezolvat" definitiv( in 3 ani, n-a existat nicio recidiva!) cu ajutorul recomandarilor si tratamentului doamnei prof.dr.Monica Pop(Spitalul de oftalmologie -Bucuresti). Recomandarile si schema de tratament se gasesc pe blogul personal al d-nei profesor dr. Monica Pop: http://monicapop.ro/tratamentul-orgeletului-ulciorul/

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa intrebi la farmacie de o crema ceva daca nu ai timp sa mergi la oftalmolog.

| kar1GaNNN a răspuns:

Poti merge pana la doctorul oftalmolog. Iti va da o crema sau vreo solutie cu, care poti scapa de el.