| anonim_4396 a întrebat:

Am un băiețel de 11 ani și cred ca are fimoză. Puța i se decaloteaza doar în stare erectă și are un exces prepuțial în vârful ei. Este fimoza?

Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dragă părinte de băiat de unșpe ani: dacă ții la juniorul tău, nu intreba necunoscuți și nepricepuți, absolvenți de gimnaziu, in probleme de sănătate, du-ți copilul la un medic

| Sophieka a răspuns:

Ce fel de parinte sau adult sanatos mental se pune pe internet sa scrie asa ceva in loc sa actioneze ducand copilul la medic?

Dar de ce permite TPU astfel de persoane si intrebari aici?
Eu trebuie sa astept 24 de ore pentru a-mi schimba imaginea de profil, sau pentru a-mi fi confirmata un raspuns sau intrebare...Si acestei persoane ii este permisa asa ceva?!

| Pati2500c a răspuns (pentru Sophieka):

Adevarat, cred ca e un copil de 12 ani care face misto pe TPU

| TheGentleman a răspuns:

Dacă se decalotează complet în stare erectă, nu e fimoză.

Treaba asta se rezolvă cu exerciții (decalotări repetate, dar neforțate)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nou, părinții care se preocupă de sănătatea propriilor copii, nu sunt sănătoși mintal... Proști mai sunteți...