| mentholinks a întrebat:

Am voie sa fac copii daca sufar de schizofrenie paranoida si iau tratament cu antipsihotice? Ma gandeam ca poate intemeiez si eu o familie desi sansele de a gasi o femeie sunt mici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce sa creezi suferinta? ai vrea ca propiul copil sa sufere si el ca tine toata viata?

| mentholinks explică (pentru RAY):

De unde ai scos-o pe asta cu suferinta?

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Pai ce inseamna boala ta?

| mentholinks explică (pentru RAY):

Pai nu stiu exact. Iti mai iei filme, procesul de gandire e un pic altfel dar in rest e ok. Nu am halucinatii, nu aud voci. Poate nici nu am boala asta, trebuie sa mai merg aici la doctor cand o sa am asigurare.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Atunci esti ok

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mentholinks):

Si atunci de unde stii ca ai schizofrenie daca nu ai fost la medic sa i ti puna el diagnostic, ti ai pus tu singur? Ce varsta ai?

| mentholinks explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost la medic. Ea mi-a pus diagnostic. 27

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca nu e o lege care sa interzica, asta, inseamna ca ai voie.