| qieiqpalz a întrebat:

Am vrut azi sa imi tai parul de la penis si am dat din greseala si m-am taiat putin pe piele oare se poate infecta sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihai0015 a răspuns:

Spala-te bine acolo cu sapun(de preferat gel de dus, este mai prietenos cu pielea decat sapunul ieftin).
Daca curge sange tine apasat(nici prea tare)cu hartie igienica cam 2-3 minute.
N-o sa se infecteze dar o sa te usture de la transpiratie daca nu ajuti sa se inchida rana.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ce ai vrut sa tai? Cu cutitul? Schimba si puțica si devii femeie.

| qieiqpalz explică (pentru darrio2007):

Cu foarfeca nu intelet de ce ziceti putica /furtunasul si chestii de genul frate 17 cm vi se pare voua o putica? serios acum ce dq? frate eu ce vina am ca voi nu aveti grija de igiena voastra? nu inteleg care e faza, ce e asa amuzant?

| darrio2007 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Nu inseamna neaparat igiena daca iti tai parul de la sculă. Dimpotriva. O faci si tu ca si altii, că este la moda. Pentru unii. In realitate este cea mai mare prostie.

| qieiqpalz explică (pentru darrio2007):

De ce sa fie prostie? eu nu fac ca e la moda o fac ca nu imi place sa am mult par acolo

| darrio2007 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Daca natura l-a lasat acolo, de ce vrei sa fii tu altfel? Oricum, e alegerea ta. Nu esti singurul care trage spre pizdificare. Succes!

| qieiqpalz explică (pentru darrio2007):

Imi tai parul nu din penis.dar da.

| Raducons a răspuns:

Nu se infecteaza si fara tratament dar o sa te jeneze cateva zile

| BlueDark a răspuns:

Daca ai grija de igiena, nu patesti nimic...
Da' ce-ti veni, tata?! Poate iti taiai furtunasul.

| Începătorul988 a răspuns (pentru BlueDark):

laughing)) furtunas. Mare criza de ras ce am avut. happy

| qieiqpalz explică (pentru BlueDark):

Stii nu imi place sa am padure acolohappy adica na era destul de des

| BlueDark a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ideea e ca nu te apuci sa defrisezi fara sa ai topor bun si meserias de calitate laughing

| Începătorul988 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Vine iarna, vinde lemnele! Atentie, sa nu vinzi si crenguta!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu. Pune și tu puțin spirt sa dezinfectezi și totul va fi bine

| PrisonBreak112 a răspuns:

Nu are nimicda cu putina betadina, pune pansament si trece