| Printzess a întrebat:

Are cineva habar cat costa o pereche de ochelari de la clinca oftalmologicahappy? nu d.astia cumparati dupa netlaughing ochelari de vedere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un raspuns clar pentru ca depinde de:felul lentileleor(daca au sau nu aceleasi dioptrii amandoua, daca sunt simple sau din cele ce te pot apara si de razele solare daca ai nevoie de ocheleri pentru aproape sau si pentru aproape si pentru.departare._ Si rama e scumpa +manopera. Oricum, valoarea lor poate fi
in functie de aceste caracteristici intre100 si 5-600 lei/roni/.

| mihaella00elena a răspuns:

Pai depinde de care iti doresti tuhappy. sunt rame foarte ieftine si foarte scumpe.cam de la 50 de ron in sus.
la fel si lentilele.le poti face din plastic cu anumite protectii.
eu de curand mi-am facut o pereche de ochelari si m-a costat 5 mil.tongue

| Blazer a răspuns:

Preturile oscileaza in functie de dioptrii sau ce iti trebuie mai exact, intre 300 si 1200 ron, asta iti poate spune medicul oftalmolog dupa o evaluare.