| BambiSd a întrebat:

As dori sa fac niste exercitii fizice acasa, cu ce imi recomandati sa incep? Nu obisnuiesc sa fac vreun sport si nu imi pot permite sa merg la sala, din acest motiv prefer sa le fac acasa.
Inca o intrebare: Avand in vedere ca le practic acasa, trebuie neaparat sa port incaltaminte sau pot sa le fac si fara adidasi?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce corp ai, si ce vrei sa castigi prin exercitii. Daca esti domnisoara iti recomand jogging daca ai un parc ceva pe aproape si abdomene.

| OOOLEOOO a răspuns:

Poti si fara adidasi.

Nu e nevoie sa mergi la sala.

http://youtu.be/I6ePL8OFb6M
http://youtu.be/gP7coWgA3KE

Yoga este un sport foarte frumos :)

http://youtu.be/loszrEZvS_k

| pufuletziii a răspuns:

Daca faci in casa nu e nevoie de incaltaminte. Sau poti sa alergi prin parc, sa faci abdomene, jogging etc...Sau poti sa te apuci de un sport (pentru fete) daca iti place. De ex. voley-ul. Il joaca multe fete.happy

| DianaDiii1761b a răspuns:

Fara adidasi! Sau, cu adidasi, depinde cum te simti mai lejer. Ai putea cauta pe net "incalzire", cum sa te incalzesti (pentru ca prima oara este obligatoriu sa faci incalzirea) si tot pe net poti sa cauti unele exercitii fizice mai usoare. Ai putea incerca la o saltea sa faci podul de sus, rotire cu spatele... sper ca te-am ajutat.

| rainbowvale a răspuns:

PAI....nu iti trebuie adidasi,
ok, poti incepe facand abdomene (stand jos.1. ridicand picioarele sus apoi le lasi si tot asa. 2.ridicand abdomenul sus apoi il lasi si tot asa), apoi poti face niste exerciii pentru brate si totusi depinde ce fel de exercitii fizice vrei sa faci, dar astea sunt foarte bune deocamdata.
apropo mai intai fa-ti incalzirea daca nu vrei febra musculara.