| shhhs a întrebat:

Ok o alta întrebare minunata laughing:
M-am gandit sa ma apuc de sport acasa ma rog nu prea am conditii si aparaturi sau bani pentru sala dar...
Ma gandeam sa incep sa fac flotari, abdomene, genoflexiuni si inca o chestie care nu stiu cum se cheama (stai pe burta si iti impingi partea abdominala in sus cu mainile pe podea) in serii iar apoi sa cresc numarul lor treptat.
Adevarul e ca sunt cam tinerel dar sunt cel mai puternic din clasa desi nu am facut niciodata exercitii fizice deci... m-am gandit sa ma apuc. big grin
Ce ziceti? sunt destule exercitiile? sau imi imi recomandati ceva? vreau sa-mi 'fac' tot corpul.
Aaa si am 13 ani laughing nu va radeti tongue e recomandat sa faci miscare la varsta mea. xD
Funda. big grin

Răspuns Câştigător
| yloveyou1 a răspuns:

Eu din cate stiu si am auzit, sa te duci la sala nu e bine pentru ca ramai scund. Dar exercitiile sunt OK...si eu fac exercitii ca sa slabesc, desi unele persoane imi zic sa nu fac, dar daca asa ma simt eu mai bine...
http://www.fiibarbat.ro/doua-exercitii-speciale/

13 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Salut Shhhs,

Iti recomand un program foarte bun, pentru incepatori, pe care il poti face acasa. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/antrenament-acasa-incepatori/
Spor!

| TiaFCRB a răspuns:

Uita-te pe nett si apoi incepe sa faci exercitii cu ganterele...nu cred ca sunt foarte scumpe s-au ai putea sa faci ceva cum ar fi un sport fotbal basket ceva care necesita energie si sati placa cu timpul o sa ai ceva muschi laughing

| AlphaGod a răspuns:

Cauta pe net ce iti place si icepe sa alergi pentru inceput, eu am 23 de ani si deja imi pare rau ca nu am avut ocazia pe care o ai tu ma gandesc ca e tarziu pentru mine, dar tu cu siguranta ar trebui sa te apuci de un sport si am zis sa alergi pentru ca in toate sporturile se cere rezistenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlphaGod):

Niciodata nu e prea tarziu!

| shhhs explică:

Inffferno nu am mentionat nimic de culturism tongue dar, sa stii ca nu e imposibil sa ai 'un corp super' si la varste maif ragedewinking mai las 1 ora sid au funda :X

| shhhs explică:

Mersi tuturor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te apuci de sala s-ar putea sa ramai mic!
Iti pot da un program pentru flotari foarte eficient!
O data la 2 zile faci cate 2-3-4 serii(cate poti) a cate 20-22 de flotari cu pauza de un minut intre ele timp de 2 saptamani apoi mai adaugi in functie de caz 1-2 serii si tot asa!big grin

bafta!winking

| Archangells a răspuns:

Copilu', e bine sa faci sport cat de mult. dar nu te apuca de culturism, ridicat greutati ca esti in crestere si nu o sa fie bine. e bine sa faci tot ce ai zis. daca ai forta in maini, apuca-te de breakdancewinking sau incearca un exercitiu care iti solicita tot spatele, abdomenul, umerii numit "planche". si sa faci si pentru picioare, mergi la fotbal, baschet, innot orice, numai nu lenevi la pc toata ziua

| irina41099 a răspuns:

Eu zic ca e destul

| Gest4U a răspuns:

E foarte bine asa. deocamdata e bine sa te opresti doar la acest fel de exercitii si sa nu treci la greutati caci iti va incetini cresterea. la "fiare" poti trece la varsta 17-18 ani. flotari alergari, abdomene, genoflectiuni si inot cate vrei.

| 15anisoriBOY a răspuns:

Pentru inceput este foarte bine... dar la 13 ani? si partea cu sa lucrez tot corpul asta se face la salahappy cu antrenorul iti lucrezi fiecare muschi si ajungi unde trebuiehappy este perfect sa cresti treptat in flotari abdomene si gimnastica in fiecare zi! Dar trebuie sa ti si un regim alimentar. nutritionistul meu mi-a spus sa nu depasesc 2000-2500 de calorii pe zi! Asa ca incearca sa te limitezi ca sa poti arde in acelasi timp. ( nu te lua dupa toata lumea! masa de seara este cea mai importanta, daca nu mananci ceva usor cu 2-3 ore inainte sa te culci iti vei incetinii metabolismul si nu vei mai arde cate calorii trebuie! Asta mi-a spus nutritionistul meu! o seara buna!

| pisicuataalecutza a răspuns:

Ar trebui idaca vrei sa slabesti sau sa faci miscare sa te apuci de inot sau un sport.