| antonia1974 a întrebat:

Astazi la ora de sport am picat (impinsa de un chinez ) m-a durut denumai. Pot sa-mi misc mana sus-jos stanga-dreapta, insa cand ma sprijin sau imi las greutatea pe ea ma doare. Inseamna ca mi-am luxato? sau?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca-i luxata, pune comprese cu apa rece si chiar cu foaie de varza(primele foi, cele verzi, le tai nervura si le legi peste noapte la mana). Numai bine.

| antonia1974 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru sfat, nu am mers la medic insa mi-am badajato si acum nu mai ma doare chiar asa tare >big grin

| Mihaela1964 a răspuns (pentru antonia1974):

Cu placere.Ma bucur ca sunteti bine.happy

5 răspunsuri:
| ionutss a răspuns:

E posibil. Ar trebui sa ti treaca in 2-3 zile. Daca nu poti merge la un medic sa nu fie altceva.

| dya1392 a răspuns:

O radiografie va spune totul.asa ca du-te la Urgenta si fa'ti o radiografie.Doctorul va stii cel mai bine ce e de facut

| TheMenBoss a răspuns:

Mai bine du-te si fa un consult medical. Nu cred ca ti.ai luxato. Poate te doare pe moment.