| rateu a întrebat:

Joi seara la fotbal am picat pe mana dreapta si m-am lovit la mana dreapta si ma doare cand misc mana adica cheietura maini si nu pot sa ridic de ex: o sticla de suc ca ma doare.Ma doare chiar in varful incheieturii si pe latera pe stanga acolo unde e osu.Si mi-e frica nu fi patit cv grav de ex fisurarea osului.Va rog dati-mi niste sfaturi Dau FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Nu e fisura. Ai doar o entorsa. Am avut exact ca tine. Am fost la medic care mi-a dat o crema sa ma ung pe incheietura si un bandaj. In 2 saptamani mi-a trecut complet. Intre timp poti sa-i pui niste gheata. Noroc.

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Normal ar fi ca maine dimineata sa te duci la medic, iar pana atunci pune o compresa cu otet, si deasupra sa infasori cu un prosop, ca sa mentina locul cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este doar o entorsa, nu-ti face probleme.
Poti pune o compresa cu otet, trece de la sine.
Te pup!

| stepphy a răspuns:

Eu cand am asa ceva nu fac nimicwinkingtrece de la sineewinking