| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi mi-a venit menstruația mai exact acum 3-4 ore. Am luat un nurofen express forte dar mai devreme am mâncat și acum simt o durere in zona stomacului și in capul stomacului mai ales și ma dor sânii extrem de tare. Durerea sânilor e de la menstruație dar durerea de stomac? Am mâncat astăzi și chiar și in seara asta. Sau poate sa fie ca mananc mancare grea seara? Adică mananc orice seara, oua, sarmale etc. Nu mi s-a mai întâmplat sa am o durere de stomac la menstruație

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia un triferment daca te doare stomacul, seara nu se manîncă ouă, sunt foarte grele pentru ficat, ia si un colebil si pîna maine esti ca nouă, vei merge si la wc unde vei elimina prin scaun tot raul.

| al0o0o0 a răspuns:

Si durerea de stomac tot de la menstruatie e si poti sa-ti pui un prosop imbibat cu apa calda in zona aceea, o sa te ajute enorm. E posibil sa aiba si mancarea un strop de vina, incearca sa-ti reglezi alimentatia pentru ca te va ajuta foarte mult pe termen lung, merita.