| aLeks_4722 a întrebat:

Azi ma duc la spital pentru o consultatie, am avut o raceala urata, celelalte simptome s-au dus dar tusea inca a ramas, credeti ca e vreun motiv sa ma interneze? Chiar nu vreau sa fiu internat, nu suport chestia asta, parca as avea claustrofobie, plus ca nu suport mirosul de spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zzzzz a răspuns:

Nu are de ce sa te interneze. Doctorul spune mereu sa revii dupa cateva zile in cazul in care nu-ti trece, pentru a schimba medicamentele. Asa ca trebuie sa mergi. Poate medicamentele recomandate de medic nu si-au facut complet efectul.

3 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Du-te la spital si apoi vezi ce iti recomanda.
Eu nu cred ca te interneaza.
Fii optimist si gandeste-te la ce e bine pentru tine.happy

| aly19223 a răspuns:

Am patit si eu asta mau internatdegeaba dar nu cred daca spui ca celelalte simptome sau dus depinde cit de grava a fost sau cit de sensibil/sensibila esti

| biutza_3067 a răspuns:

Sh eu am avut la fel am stat 2 saptamani la pat, dar tot mai tuseam...m-am dus la doctor in bucuresti si mi-a dat un sirop buuun si dulce care dupa 2 zile si-a facut efectul