| anonim_4396 a întrebat:

Beau prea multe lichide, parca mor daca nu beau, ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parca avea legatura cu diabetul consumarea exagerata de lichide.
Fa-ti un control pentru aceasta cauza.
Sau, daca esti o persoana foarte activa e posibil sa fie si asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Setea nepotolita poate fii determinata de un diabet.
Ia mergi si fa-ti niste analize medicale!

| CuriousStuff a răspuns:

Ce inseamna multe lichide? In functie de temperatura si efortul pe care il faci aportul lichidian trebuie sa creasca, daca stai in caldura si mai faci si efort, poti sa bei si 3-4L pe zi fara sa fie nimic in neinregula. Daca stai la o temperatura medie si nu faci mare lucru si tot simti senzatie de sete in continuu si bei 4-5 l (sau peste) de apa pe zi e cazul sa faci o vizita la endocrinolog, s-ar putea sa ai diabet sau alte boli endocrinologice sau metabolice.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ce fel de lichide? laughing Sa fii hidratat e foarte ok, 3-4l sunt bine veniti.

| Mihaelablabla a răspuns:

Fă-ți analizele. Așa este cel mai sigur.

| MasterDisk a răspuns:

De asta lasi urme pe chiloti...s-ar putea sa ai diabet