| bya2000 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut varicela si mi-a ramas in frunte o gaura uriasa crying( off nu mai stiu ce sa fac precizez ca am 14 ani. Stiti cumva remedii pentru ca aceasta sa se umple? Arata groaznic si mai e si rosie sub piele. Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti doar sa aplici fond de ten si pudra in ton cu nuanta pielii tale. Cand vei fi majora, poti apela la chirurgia estetica.

| Vali87 a răspuns:

Din pacate nu cred! Si eu am avut varicela cand eram in liceu si am si eu la randul meu o mica gaurica in frunte. Asa a ramas. Nu s-a mai dus si am 27 de ani aproape. Parca s-a mai micsorat un pic dar cred ca e o iluzie din partea mea.

| Frank51 a răspuns:

O sa se faca maro, asa am si eu, si sora mea, si probabil o sa ramai cu ea toata viata, bucura-te ca nu ai avut multe.

| bya2000 explică (pentru Frank51):

Am avut o gramada dar cea mai mare e pe frunte si e foarte aiurea sad!

| drogh a răspuns:

Nu cred ca se va umple si va ramane un semn. Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor si sa-i adresezi intrebarea aceasta!

| an0therkid a răspuns:

Mergi la un medic, dar pana atunci fa-ti breton ca sa acopere

| Lexu12 a răspuns:

Semnele astea nu trec niciodata! eu am vreo 4 pe frunte dar am breton

| FlawlessJj a răspuns:

Din pacate si mama mea are tot asa! A ramas cu ea toata viata. Presupun ca ai rupt bubitele, corect? Imi pare rau pentru tine.