| lya18 a întrebat:

Acum ceva timp cand mai beam alcool nu prea aveam problema sa imi fie rau sau ceva desi uneori am baut destul de mult happy.
In ultimul timp ametesc foarte repede sau mi se face rau destul de repede chiar si cand nu mai beau mult. Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti sensibila la alcool nu te-ai obisnuit ca ai consumat in proportii mici.

| lya18 explică (pentru mgtow):

Pai nu in proportii mici, dar nici cat sa ma tarasc pe jos laughing

| Iwao a răspuns (pentru lya18):

Atunci da-i inainte cu trascaul, se numeste alcoolism...adica daca torni apa intr-un butoi gol in care a fost alcool, devine tot alcool, asa si cu tine, nu-i mai trebuie mult si desii organismul de care dispui te avertizeaza, nu renunti si pace.

| lya18 explică (pentru Iwao):

Ce iti mai place sa generalizezi, la fel cum fac majoritatea romanilor. Daca bei ocazional, gata esti alcoolist.

| Iwao a răspuns (pentru lya18):

N-am generalizat, probabil ai o anemie usoara si putin alcool facea ca aceasta sa treaca pe moment."Tonul" la primul raspuns a vrut sa aiba o tenta de gluma, seara frumoasa sa ai!

| lya18 explică (pentru Iwao):

Ma asteptam sa incepi cu jigniri pentru ca ti am comentat raspunsul astfel. De obicei asa fac majoritatea dar vad ca mai sunt si oameni care stiu sa raspunda frumos dupa ce ii contrazici cu ceva. Mersi la fel iti doresc happy

Răspuns utilizator avertizat
| iLikeToHelp a răspuns:

Poate e din cauza vechilor tale vicii.
Pa, pa!