| Alinaaa17 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog frumos. Sunt racita.ma doare foarte tare gatul. Am temperatura imprejurul gatului, ma doare capul. Ce sa fac? Am baut ceai cald.am papat ciorba calda. dar mai rau am facut. am facut temperatura.imi arde gatul dar si obrajii.Va rog frumos ajutati-ma. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ar trebui sa bei fervex si strepsils pentru gat.Mie intotdeauna imi face bine, daca iau inca de la inceput.Sanatate.

| Raniia a răspuns:

Ia un paracetamol sau algocalmin(1/2-tableta daca esti copil) pentru febra, ceai caldut cu lamaie, vitamina C.Du-te la medic pentru a stabili un diagnostic si tratamentul!

| DanielaMiky a răspuns:

Cand faci temperatura la raceala iei antibiotic Ospamox de exemplu daca mai si tusesti. Daca te doare in gat nu bea fierbinte poti sa bei cald dar nu fierbinte ca mai rau faci. Mai bine suge hexoralaten pentru gat si niste vitamina C pentru imunitate.

| ro12ro34 a răspuns:

Pai ai putea sa mai bei un ceai sa iei o pastila si sati
faci o frectie...