| lauracostina a întrebat:

am 1.63 cm inaltime si 63 de kg si doresc sa slabesc cam 10 kg prin diete. din pacate am mari probleme cu vergeturile ce pot face sa le mai diminuez? si daca voi slabi 10 kg doar prin diete pielea mea va avea de suferit? va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Greutatea ta optima ar fi intre 47-50 de kg, cred. Desigur ca intra mai mult factori in discutie, ca si constitutia fizica, varsta, etc. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce gasesti acolo legat de dieta si activitatea fizica. Daca slabesti treptat, nu dintr-odata atunci nu trebuie sa-ti faci griji de cum va arata pielea.

| Catte a răspuns:

. pentru vergeturi sunt creme.hee hee
Iar despre greutate.greutatea ta normala ar trebui sa fie in jur de 53kg.happy

| georgyana_8368 a răspuns:

Consultate cu un medic sau fa 30 min 1 ora pe zi miscare... ajuta foarte mult

mult successmug funda:X?