| Antoonel a întrebat:

Am 13 ani si am o problema MARE cu cosurile de pe frunte.As vrea sa scap de cosuri pana se incepe scoala! Stiti vreun tratament care se face acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna! Bine are fi sa mergi la un dermatolog care sa-ti recomande un tratament adecvat si o serie de reguli menite sa te ajute sa scapi de problema aceasta. Trebuie te inarmezi cu multa rabdare, pentru ca rezultatele se vad dupa mai multe luni. Uite, cateva sfaturi practice gasesti aici: http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de-ce-ne-apar-cosuri
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Pune pasta de dinti si asteapta sa se usuce. Poti de asemenea sa te dai pe fata cu coaja de castravete ce ajuta tenul. Daca nu poti intreba la farmacie de creme.

| dragonul96 a răspuns:

Sall, incearac crema antiacnee cu salvia si sulf, uite un link de informatii.
http://www.naturaplant.ro/produse/1243/Crema_antiacnee_cu_salvia_si_sulf

| Raluca_9819 a răspuns:

Inca odata:argilalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Fa-ti o masca din argila, 2 lingurite de suc de lamaie, cateva picaturi de ulei esential de tea tree sau salvie, cateva picaturi de tinctura de propolis si miere cat sa lege toata compozitia. Stai cu masca pe fata cat rezisti :) 20-30-40 de minute... Nu se usuca pentru ca este cu miere :)

Eu produc sapunuri naturale pentru orice tip de ten si pentru orice afectiuni. Le poti introduce in igiena ta zilnica macar pentru fata, daca nu pentru tot corpul. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com