| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am 14 ani. Uneori îmi fac scenarii în minte. Sunt scenarii ori luate din filme, ori le fac eu în minte. Adica când ma plictisesc sau seara. Îmi imaginez cum o sa fiu in viitor, cum o sa fie iubitul meu, sau cum era viata mea dacă eram altfel. Am început sa cred ca nu e normal ce fac. Ma gândesc ca sunt nebuna sau schizofrenica. Încerc sa nu imi mai fac scenarii in minte, dar parca nu pot. Ma cam sperie acest gând. Va rog frumos sa îmi spuneți ce am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim340 a răspuns:

Crede-ma ca si eu fac la fel, si nu ai idee câte chestii am in minte noaptea. Ești normala, ești adolescenta si e perfect normal. Eu nu cred ca am înnebunit, bă chiar e mai bine pentru imaginația mea.
Gândește-te la ce am scris

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu ai nici o problema. Esti normala. Daca as spune la ce ma gandesc, sau ce chestii am uneori ai putea spune de mine ca sunt asa. Esti in regula.

| AirănMeidăn a răspuns:

E perfect normal, multi oameni fac asta laughingSi eu fac la fel. Deci nu te mai ingrijora in legatura cu asta, e ok

| Teardrop a răspuns:

Da, da, sigur eşti schizofrenică. Felicitări!

Mamă, ce dracu e cu voi? Cum puteţi vorbi cu atâta uşurinţă despre boli atât de grave precum schizofrenia?

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru Teardrop):

Toata activitatea ta de pe acest site se rezuma la atat:
Sa razi de alti!
Mai bine nu te numeai "Teardrop" ci "Carcotasul".

| Teardrop a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Mai uită-te odată big grin

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Eu tot in fiecare seara imi imaginez tot felul de scene cum am sa-mi intilnesc a doua jumatate, casa in care am sa traiesc citi copii am sa am si cum o sai cheme unele scene de dragoste dramatice sau vesele din filme precum eu as fi eroina principala este ceva normal, sunt ca niste visuzi nu ai nimic nu iti fa grigi.

| Mistiss a răspuns:

Nu ai nimic. Si eu fac la fel. Imi imaginez personaje multe, din realitate, din jocuri. Imi imaginez cum o sa fiu eu. Asta fac in fiecare seara. laughing