| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy, am 15 ani, 1.65 si 45 de kg, 83 la bust, 68 in talie si 86 la fund. Este ok? ...stiu ca sunt in crestere. Daca sunt prea slaba sa stiti ca mananc destul de bine si fac sport, eu seman cu tata ca si el e inalt si slab, dar mama e grasuta si are forme, credeti ca o sa raman slaba ca tata si forme ca mama sau o sa raman asa cum sunt acum. Astept pareri. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

La felul in care esti acum si din cauza faptului ca ai 15 ani, corpul tau este inca in formare si garantez faptul ca te vei mai schimba in timp, in functie de stilul de viata pe care-l vei mentine.

Depinde daca te tii in continuare de sport, ce fel de sport, ce vei manca, cat de sanatos, de cate ori pe zi, cat de mult la fiecare masa happy.

Dar din descrierile tale, eu zic ca esti destul de simpatica.

Fa sport in continuare, nu foarte... mult, ci doar cat sa te mentii in miscare, si mananca in regula, din toate, fara sa faci abuz si eu zic c-o sa continui sa fi o fata super, fie ca altele sunt mai altfel sau mai nu stiu cum...

Fiecare-i diferit si nu e vina noastra, pana la urma.

| maryus24 a răspuns:

O sa ramai in felul in care te dezvolti ai rabdare, pana ajungi la varsta de 18 ani dupa aceea vei sti aprox cum vei ramane, pana la 18-20 de ani fete sunt in dezvoltare.

| Dyana2012 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 47 de kg! nu cred ca vei ramane asa! inca mai ai timp sa te schimbi, sa se dezvolte corpul, tot! o sa iei si un pic de la mama si un pic de la tata....ai rabdare si vei vedea alte schimbari! sper ca ti-am fost de folos..nu ti-am scris mult, nu vroiam sa te plictisesc cu mesaje lungi.pa pa