| vercikalik a întrebat:

am 15 ani si vreau sama intreb ceva! de cam mult timp ma joc cu degetul pe zona intima pentru ca imi place (am dat de gust) pe din afara fara sa introduk in vagin si vreau sa stiu mai sunt virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Da,logic ca inca esti virgina.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Virgină ( teoretic ) eşti până când întreţi un act sexual happy

Practic, pe tine te interesează dacă himenul tău este intact sau dacă s-a rupt...

Dacă NU introduci degetul/degetele ( sau alte obiecte ) în vagin, atunci himenul este intact ( NU este rupt )!
Deci, eşti virgină şi din punct de vedere fizic.

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca da, himenul e elastic in general, dar e particular de la un organism la altul.