| Maria2058 a întrebat:

Am 165cm si 60-61kg. Cam cat estimati ca as putea slabi pe saptamana daca mananc 1500 calorii pe zi si merg o ora-o ora jumate la sala in fiecare zi? Am 17 ani si sunt fata. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Aproximativ 1kg.Dar nu trebuie să dai de cât 4-5-kg să ai greutatea ideală. Baftă!

| PandaEcrazy a răspuns:

Cam cu cate 2 kg, daca te tii de sala, poate chiar si mai mult

| Maria2058 explică (pentru PandaEcrazy):

2 kg?! eu nu ma asteptam nici la 1 kg...chiar crezi? :O

| PandaEcrazy a răspuns (pentru Maria2058):

Fi sigura, eu fac exercitii doar de 3 zile, si inca le fac acasa, si am slabit 2 kg

| Maria2058 explică (pentru PandaEcrazy):

Dar poate tu manaci mai putin thinking nu stii ce rata metabolica ai? poate ai arderile extrem de puternicelaughing

| andreia297 a răspuns (pentru PandaEcrazy):

Ce fel de excercitii faci? si ce mananci zilnic? m-ar interesa pentru ca si eu vreau sa slabesc neaparat.

| PandaEcrazy a răspuns (pentru Maria2058):

Am exact masurile si km pe care le ai tu, si in plus eu am doar 14 ani

| PandaEcrazy a răspuns (pentru andreia297):

Cate 25 de abdomene, o data dimineata si o data seara, dat trebuie sa faci seara inainte de culcare, dupa vreo 2 ore dupa ce ai mancat

| Maria2058 explică (pentru PandaEcrazy):

Ce mananci zilnic? poate in primele zile ai eliminat doar apa si ti-ai golit intestinele...

| PandaEcrazy a răspuns (pentru Maria2058):

Pai,manac ceva usor dimineata, un ceai, si nu mai manac pana la 4, pentru ca in timpul asta fac exercitii, dupa ce manan la 4 o ciirba sau ceva in gen, manac fructe...si mai poti manca si seara, eu asta nu prea fac...si inrest exercitii

| PandaEcrazy a răspuns (pentru Maria2058):

Dar exercitiile trebuie facute la o distanta dupa ce ai mancat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersul la sala nu arde atat de multe calorii, mai mult excercitiile pe care le faci la sala sunt exercitii. Iti recomand sa mergi mai putin la sala (cam 20 de minute) si sa faci exercitii o ora, cam tot timpul acela il pierzi.

| Maria2058 explică (pentru anonim_4396):

Pai la sala fac mai mult cardio, si sunt fleasca dupa o ora laughing

| MariA00 a răspuns:

Intre 1-3 kg pe saptamana daca te tii de dieta si faci sport.

| BogdanDeva a răspuns:

Ai greutatea optima pentru statura si varsta ta. De ce ai vrea sa tinzi spre anorexie?

| Maria2058 explică (pentru BogdanDeva):

Nu cred ca as tinde spre anorexie daca as ajunge la 55 kg. ideea e ca am solduri si picioare groase si putina burtica in partea de jos...la coapse am 58cm, deci destul de mult...

| JustMeLiviu a răspuns:

Hey! Am o reteta destul de buna. Eu am slabit 5 Kg intr-o luna fara sala. Daca si mergi la sala vreo 7 pe luna. Supa de varza. Daca iti place este cea mai buna! happy si duminica la cina sa mananci si tu ceva. Cartofi o bucata de paine. Funda?happy