| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Am facut o mare prostie m-am zgariat pe mana cu compasu si mi-au ramas niste cicatrici albe.Cum fac sa scap de ele in mod natural.Vreau sa plec la mare vara asta si mi-e rusine asa "taiat". Daca ma dau cu fond de ten pe mana in apa se va ducelaughing si nu umplu cu fondu de ten dupa mine doar sun baiat nu fatalaughing. Help mehappyFunda la raspunsul care ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da cu sare si-ti va trece.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru neutrino):

Buna.Zgarietura este trecuta de mult a ramas alb unde m-am zgariat.Si daca dau cu sare trece si asa?

| neutrino a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Partial da, restul va trece cu timpul.

| Fernando9Torres a răspuns:

O sa iti treca...happy

| Awwwww a răspuns:

Sunt la farmacie sau plafar unguiente pentru cicatrici. Poti sa te dai cu el mai mult timp si o sa dispara cu timpul.Mai sunt si cremele cu extract de melc bune impotriva cicatricelor.