| laneandreea a întrebat:

Buna ..Am mers la dentist deoarece aveam o masea care era crăpată putin si când mancam ceva dulce sau ajungea acolo ceva ma înțepa foarte tare dar trecea imediat. Acolo mia curățat putin zona si mi-a pus o plomba provizorie si a zis sa revin saptamana vitoare. Când am ajuns acasa am stat o perioada fara sa mănânc nimic, asa cum mi-a zis ea. Când am inceput sa rod a fost totul ok, dar in momentul când a trebuit sa închid a inceput o durere parca imi trage a cineva maseaua si la fel se mai intampla si Cand înghit saliva si după durea persista pe toata partea stânga. De la ce poate sa fie? Ce pot sa fac sa nu ma mai doar pana merg la stomatolog? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RoxanaY a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun. Ia un paracetamon sau ceva pentru calmarea durerii si du-te la medic ca sa vada ce ai patit. Poate s-a dereglat plomba sau ceva de genul. Pana luni ia ceva de calmarea durerii si luni fa-ti programare la dentist si du-te sau du-te la dentist fara programare. Sper ca ti-am fost de folos!

Răspuns utilizator avertizat