| igrec005 a întrebat:

Am nevoie de parerile voastre sad. Am 1, 64 cm inaltime, 57 kg si 14 ani. Imi puteti recomanda o dieta pe care o pot tine cu usurita? De cate ori slabelsc, ajung numai la 55 kg, mai jos de atat nu pot, si chiar asa vrea. Eu slabesc repede daca renunt la 2 din cele 3 mese pe zi + o gustare, si simt nevoia sa mananc intr-un dulciuri. Cu sportul + dieta am incercat, la fel, aceleasi rezultate, mai jos de 55 kg nu pot sa ajung.Va rog multe pareri dau voturi! Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Aşa ai tu codul genetic! Nu ai ce face.Dar greutatea de acum este foarte bună! Să ai grije să nu iei mai mult în greutate pe parcurs adică peste 18 ani, acum eşti în creştere şi foarte uşor fluctuezi cu(?+- 2-3 kg.)

| igrec005 explică (pentru onasis1961):

Dra mie nu prea-mi convine pentru ca sunt plinuta fata de colegele mele sad care sunt slabe

| naturistul a răspuns:

Deja sunteti sub limita! Dieta dumneavoastra se numeste infometare! stevensegal83@yahoo.com