| Alina_Inna_1991 a întrebat:

am o intrebare: cati dintre voi au folosit pastile de sabit si au slabit cu ele si care sunt acestea? Sau care vi se par cele mai bune pastile de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, NU, NU, NU, NU! Mananca mai des si putin, la 4 ore diferenta:cereale cu tarate,fara zahar cu lapte degresat,intre mese:fructe,legume,nuci,migdale,gratar pui cu legume fierte,intregi sau pasate(nu cartof),salate din legume drese cu otet sau lamaie,supe legume,ciorbe legume, fara paine alba sau daca vrei putina paine cu tarate. Miscare, adica mers pe jos daca vrei, in pas alert, macar 30 min. Daca mai vrei informatii, intreaba-ma! Doina

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu sunt bune pastilele astea deloc, doar reclama e de ele

| viotedy a răspuns:

Nu lua asa ceva.sunt doar reclame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu folosi pastile de slabit, iti fac mai mult rau decat bine!
Daca tot vrei sa slabesti, cere parerea unui nutritionist, poti merge pe o alimentatie saraca caloric si miscare zilnic.
Te pup!

| Alina_Inna_1991 explică:

De sala nu prea am timp pentru ca lucrez 12 ore pe zi de mancat mananc doar la pauza de masa si cand plec de acasa sau vin acasa. Eu am 1, 55 cm, 22 ani si 60 kg.

| Alina_Inna_1991 explică:

Ok inteleg ce zici tu Doina, dar cand sa fac toate astea daca am programul asa cum il am si cu 2 pauze de cate 15 min fiecare?

| Alina_Inna_1991 explică:

Dar totusi vreau sa aflu parerea si celor care au luat asa ceva.