| alicia2000 a întrebat:

am o prietena care are un baietel de 4 ani cu dermatita atopica de la varsta de 7 luni, imi poate spune cineva daca boala are un tratament de vindecare, pentru ca urmeaza un tratament cu unguente si pastile, dar la 2, 3 luni eruptiile pe piele reapar si sunt foarte mari.stiti cumva o clinica specializata sau un spital mai bun.va multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| brokenwing a răspuns:

Din pacate la varsta asta va continua sa dispara si sa reapara, undeva la pubertate poate sa dispara de tot. unguentele cu cortizon nu fac decat sa mascheze problema, adica dispare cat timp sunt folosite. as recomanda vizita la un homeopat bun, pe fetita mea a ajutat-o si tinem eruptia sub control. o data cu venirea frigului se inrautateste, din pacate si eruptia.

| alicia2000 explică (pentru brokenwing):

Iti multumesc, o sa-i sugerez sa consulte un homeopat.sanatate fetitei.