| DidudicaDi a întrebat:

Buna am priimit un mesaj cam asa : pe mail
scuze l-am primit si eu daca nu trimiti acest mesaj pana la miezul noptii la toti ceii online iti va murii mama (eu nu risc e mama )

Ce poate fi poate fi adevarat? plz funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beibii a răspuns:

Nu. Nu mai crede chestiile astea. Ar fi insemnat ca mama ar fi trebui sa moara de 200 de ori, si iubirea vietii mele nu mi-a dat buzz si nici n-am intalnit-o. NU am avut ghinion si nici vreo fantoma nu m-a vizitat noaptea sa imi arate ochii si sa mor.
oh go on
Este doar lipsa de ocupatie.
funda?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat, este o bataie de joc.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt prostii. Sterge asa ceva! Nu se va intampla nimic.Este un truc de a te sili sa dai mailul mai departe.

| Blackwoman27 a răspuns:

Si eu l-am primit este o tampenie si8 nu cred

| T a răspuns:

laughing L-am primit de prea multe ori...Nu l-am trimis niciodata.
Ma enerveaza genul asta de mesaje!laughing

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Nu e adevrat laughing stai linistita sunt doar niste massuri sau mesaje trimise de oameni care nu au ce face! Sa nu crezi astfel de lucruri!

| missReckless a răspuns:

Oh, c'mon. Si eu l-am primit de cateva ori.
Daca trimit urmatorul mesaj, tu o sa-l crezi: "Trimite acest mesaj la toata lista pana pe 5. 02. 2006 sau a murit tactu cu degetele prinse in tastatura.''
Nu-s adevarate, trezirea!

| DidudicaDi explică:

@lowfive ma sperie. nu stiu cui sa ii dau funda a stiu

| lowfive a răspuns:

Da, normal ca e adevarat. Mama ta va murii chiar la miezul noptii, apoi vine randul tau sa morii. Fugi, fugi cat mai potii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Wertty!
UIte cum sta problema cu e-mail-urile astea. Chestia e ca nu sunt adevarate. Eu am primit o gramada ( inclusiv pe acesta ) unele in care zicea ca la miezul noptii ma va omori un copil dar nu sunt adevarate. Eu n-am trimis niciunul si le-am zis la toti din lista ca nu sunt adevarate ...si n-a venit nimeni la miezul noptii ( nici nu mi-a murit mama ) pentru ca NU SUNT ADEVARATE! rolling eyes Crede-ma n-ai de ce sa te temi. Mesajele astea provin de la copiii care n-au ce face, le scriu si le trimit la altii ca sa-i sperie. Deci eu te sfatuiesc daca mai vezi astfel de mesaje sa le iei in batjocura pentru ca sunt mesaje care profita de temerile oamenilor ( in cazul tau te temi sa nu iti moara mama ). Dar ce pot sa zic ...atata minte au si cei care le scriu. Nici macar nu se gandesc la ceea ce scriu pentru ca da, exista situatii triste care pot aparea in familie, ca decesul cuiva, si de ex. tocmai cu o seara inainte o persoana a primit mesajul acesta. Dar este o coincidenta pentru ca cei care scriu aceste mesaje pur si simplu nu gandesc! Eu te sfatuiesc sa nu iei in serios pentru ca nu sunt adevarate. Cauta-le pe net si le gasesti acolo ( de unde probabil le iau si cei care iti trimit ca sa-ti faca o gluma proasta zic eu )

Sper ca te-am ajutat! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur o sa moara! ai 10 ani cumva?

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

In niciun caz.Mesajele de genu sunt trimise ca sa fie trimise.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Am auzit de la o colega ca se si plateste daca il trimiti dar nu prea cred.

| dArKcHiLd1 a răspuns:

Nu este adevărat fii liniştită. Sunt doar nişte prostii pe care le trimit cei "şmecheri" ca să sperie lumea. Sunt nişte, nişte blasfemii! Îţi recomand ca atunci când mai primeşti prostii d-astea să nu le iei în serios, ok?

| ALEXme_4367 a răspuns:

Lool? internetui plin de mesaje de genu, daca trimiti urmatorul va face la fel e ca un fel de virus, iar voi sunteti de vina ca il trimiteti de clar NU E ADEVARAT

| curiousglimpse a răspuns:

Copiii din zilele de azi! laughing

| pufarin1 a răspuns:

Cum sa fie adevarat.Numai crede si tu toate prostiile

| Beea09 a răspuns:

Nu...sunt doar mass-uriwinking